O projekte

Informácie o projekte Filokalia, plánoch do budúcnosti ako aj odpovede na často položené otázky.

1 2 >>
Ceny kníh
Pridané: 10.02.2022
|
Prečítate za menej než minútu

V posledných mesiacoch cena tlače výrazne a skokovo vzrástla. Niektoré dôvody objasňuje táto správa z médií. To sa odrazilo aj na cene nových publikácií z ponuky Filokálie. V prípade dotlače bude upravená cena aj starších publikácií.  

viac
O duchovnom otcovstve
Pridané: 05.05.2021
|
Prečítate za menej než minútu

Keď človek odpovie na dotyk milosti radikálnym a rozhodným rozhodnutím nasledovať Krista s odhodlaním zrieknuť sa všetkého, čo by ho mohlo zdržiavať od kráčania po úzkej ceste, čo vedie do života, prv než vykročí musí položiť ešte jeden základný kameň svojej duchovnej stavby. Potrebuje nájsť duchovného otca, ktorý bude jeho sprievodcom na tejto ceste.

viac
Inšpirácia nielen pre pastoráciu vo farnosti
Pridané: 06.03.2021
|
Prečítate za menej než minútu

Reakcia na otázky od viacerých spolubratov kňazov.

viac
O štúdiu svätých otcov
Pridané: 30.01.2021
|
Prečítate za menej než minútu

            V posledných týždňoch prišlo sme dostali veľa odoziev na knihy, ktoré táto stránka ponúka. Zo srdca ďakujeme za Vaše slová, ktoré priniesli veľa povzbudenia. Zároveň však prišlo pomerne veľa otázok, na ktoré sme jednotlivo odpovedali. Väčšina sa týkala štúdia učenia svätých otcov. Rozhodli sme sa preto venovať tejto téme jeden podcast. Dúfame, že toto rozprávanie o tejto téme zodpovie na viaceré...

viac
Pripravuje sa dotlač
Pridané: 31.12.2020
|
Prečítate za menej než minútu

            Záujem o knihu reflexií nad učením svätého Ignáca Brjančaninova – Pole 1 prevýšil naše očakávania. Náklad sa rozobral veľmi rýchlo. Chceli by sme oznámiť všetkým záujemcom, ktorí nás kontaktovali, že sa pripravuje dotlač a kniha by mala byť znovu k dispozícií veľmi skoro. Ďakujeme Vám za Váš záujem a podporu.

viac
Siahnime po osvedčenej duchovnej tradícií
Pridané: 11.12.2020
|
Prečítate za 2 min.
|
Miron Keruľ-Kmec

            V posledných rokoch som sa venoval intenzívnejšiemu a podrobnejšiemu štúdiu viacerých svätých otcov, ktorí nám zanechali viac menej systematické učenie o duchovnom živote.

viac
1 2 >>
Copyright 2020 - 2022 © FILOKALIA

  

-