Minútka 1

Edícia: PADRE  FRANCESCO

Autor: František Dancák

Počet strán: 37

Jazyk: slovenský jazyk

Môžeme doručiť do:
24.6.2024
Položka bola vypredaná…
Okamžite na stiahnutie
Kód: 293
Značka: FILOKALIA
€4,90 –20 % €3,90
Kategória: Padre Francesco
Položka bola vypredaná…
Screen Shot 08 08 23 at 06.33 PM
€4,90 –20 %

Elektronické verzie k okamžitému stiahnutiu: 

Screen Shot 04-27-23 at 11.08 PM

 

  Slávny sochár Thorwaldsen prechádzal raz okolo mramorových balvanov. Odrazu radostne vykríkol: "Už ho mám!" Keď sa pýtali, koho vlastne má, odpovedal, že anjela a ukazoval na veľký neforemný kus mramoru. Chcel vytesať veľkú sochu anjela a videl ho už v tej skale akoby hotového.
    V každom v nás sa skrýva Božie dieťa, stvorené na Boží obraz. Ako takí sme budúci dedičia nebeského kráľovstva... Preto k podstate vykúpenia nepatrí len zmierenie Božej urážky za hriechy, ale i povznesenie ľudských tvorov na vyššiu úroveň, ako sme mali predtým, a to do stavu Božieho synovstva. Tento stav je koreňom Božej milosti a nezaslúženým darom, ktorý je nezávislý od ľudských zásluh.
    Koľko útechy a sily je vo vedomí tejto najvyššej ľudskej dôstojnosti ako vrcholu ovocia vykúpenia! Aj keby nám bolo vzaté všetko, nikto nám nemôže vziať bez našej vlastnej viny Božie synovstvo, túto legitimáciu pre večný život. Preto sv. Ján vo svojom veľkolepom úvode o živote Ježiša Krista svedčí: "Z jeho plnosti sme my všetci dostali milosť za milosťou"
(Jn l, l6).

Späť do obchodu