Príhovory na všedné dni 2

Názov: Príhovory na všedné dni 2

Popis: 9. – 16. týždeň po Päťdesiatnici

Autor: Miron Keruľ-Kmec st.

Počet strán: 107

Väzba: mäkká väzba
Jazyk: slovenský jazyk

Zdarma poštovné od objednávky nad 30€!

Môžeme doručiť do:
25.6.2024
Skladom (>5 ks)
Kód: 302
Značka: FILOKALIA
€8,90 –22 % €6,90
Prihovory2 obalka print
€8,90 –22 %

Úvod

                 Táto zbierka príhovorov na všedné dni vznikla pred mnohými rokmi. Imprimatur bolo udelené vladykom Jánom Babjakom SJ, prešovským arcibiskupom a metropolitom, v roku 2004. Vplyvom rôznych okolností bola publikovaná iba malá časť týchto príhovorov v brožúrke Na každý deň. Dúfam že tento návrat k nedokončenému projektu poslúži inšpiráciou mnohým.

----

Ukážka:

 

9. týždeň po Päťdesiatnici

 

Pondelok

 1 Kor 11, 31-12, 6

             Svojím zjavením Boh oslovuje človeka, aby ho pozval a prijal do svojho spoločenstva. Odpoveďou človeka na toto pozvanie je viera.

            Nie je možné veriť bez milosti a vnútornej pomoci Svätého Ducha. Ľudská vôľa a rozum spolupracujú s Božou milosťou pri prijímaní Božej pravdy.

            Je dobré a správne zveriť sa Bohu a bezvýhradne veriť tomu, čo hovorí. Takáto viera človeka nikdy nesklame.

            Viera v Boha je neoddeliteľne spojená s vierou v jeho jednorodeného Syna, Ježiša Krista, nášho Spasiteľa. On sám je Boh, Slovo, ktoré sa stalo telom. Prišiel k nám a zjavil nám Otca. Nemožno však veriť v Ježiša Krista, ak človek nemá podiel na jeho Duchu. Veď len vplyvom Svätého Ducha môže niekto povedať: „Ježiš je Pán.“

            Viera je Boží dar, nadprirodzená čnosť, ktorú Boh nám vlieva. Určuje kvalitu nášho života, udáva správny smer, vzbudzuje nádej, lásku. Viera, skutočná viera, dáva zmysel našej práci, životu i utrpeniu. Vo viere všetko, radosť i zármutok, vedie k oslave Boha, lebo človek za všetkým vidí jeho láskyplné vedenie.

            Viera je Boží dar, preto každý deň pokorne prosme: „Pane, daj nám dar silnej viery!“

Späť do obchodu